top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraWOPR Katowice

ZAKOŃCZENIE SZKOLEŃ 2020

Za nami weekend egzaminacyjny. Pierwszy raz od 2012 roku w pełni przeprowadziliśmy egzamin na wodach otwartych. Przez dwa dni egzaminowani walczyli z deszczem, zimnem, maseczkami i próbami egzaminacyjnymi przez blisko 10 godzin.

W porcie jachtowym YC Opty na Zbiorniku Dziećkowice na potrzeby egzaminu stworzyliśmy 100 metrowy basen. Poniżej, kilka słów na koniec dla naszych dzielnych ratowników:


Drodzy, już ratownicy!


Nie ulega wątpliwości, że właśnie zakończone przez Was szkolenie pozostanie wszystkim w pamięci. Zgodnie ze słowami instruktorów: "jeszcze nie wiemy czy zapamiętamy Was jako szkolenie pandemiczne czy szkolenie zakaźne ale na pewno zapamiętamy!". Gdy tylko pojawiła się możliwość powrotu do szkoleń możliwość tę wszyscy wykorzystaliśmy.


To szkolenie było wyjątkowo trudne - dla kadry, jednak przede wszystkim dla Was - grup szkoleniowych. Obostrzenia i wymagania sanitarne w połączeniu z przerwą w ruchu spowodowaną ogólnokrajowym lock downem sprawiły, że był to naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Żeby nie było ani trochę łatwiej, egzamin po raz pierwszy od ośmiu lat w całości odbył się na wodach otwartych. Stanowiło to ogromne wyzwanie logistyczne dla naszego Oddziału oraz wymagało zupełnie innego wysiłku dla Was.


Zgodnie z zasadą "im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju" podjęliście rękawice. Jesteśmy z Was ogromnie dumni - ze wszystkich bez wyjątków.


Jedyne czego żałujemy to fakt, że nie mieliśmy czasu Was bliżej poznać i spędzić z Wami więcej czasu, gdyż okazaliście się fantastyczną grupą. Wierzymy, że pod maseczkami wraz ze zmęczeniem pojawiał się uśmiech, gdyż pod naszymi zdecydowanie pojawiała się duma, że mamy tak wspaniałych młodych ratowników w Oddziale. Mamy nadzieję, że gdy wszystko się uspokoi wszyscy wrócimy na wodę i wspólnie jeszcze nie raz będziemy wypełniać rotę ślubowania "pośpieszymy z pomocą ludziom, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie utraty życia w wodzie."


Gratulujemy i oficjalnie witamy w gronie ratowników!


Kadra OM WOPR Katowice


Foto: Weronika Lisiak, Natalia Palka

Comentarios


bottom of page