top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraWOPR Katowice

SZKOLENIE Z ZAKRESU RATOWNICTWA LODOWEGO

To była idealna niedziela w na przeprowadzenie takiego szkolenia, bezchmurne, słoneczne niebo, brak wiatru, łamiący się lód i zimna woda. Nasi instruktorzy przez całą ubiegłą niedzielę przekazywali wiedzę ratownikom Oddział Miejski WOPR Katowice, Drużyna WOPR Świętochłowice jak również strażakom OSP Imielin, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach oraz studentom Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

W zajęciach na lądzie uczestniczyło ponad 60 osób natomiast temperaturę wody sprawdziło 50 uczestników. W trakcie zajęć w związku z szokiem termicznym instruktorzy ewakuowali dwie osoby natomiast dwie kolejne same zrezygnowały.

Przed ratownikami postawione zostały zadania wyjścia z przerębla zarówno bez sprzętu jak i z użyciem noży, czekanów czy szydełek. Kolejnymi zadaniami były akcje, które ratownicy przeprowadzali pod czujnym okiem prowadzących nabywając cenną wiedzę z zakresu ratownictwa lodowego.

W trakcie zajęć naszym ratownikom "przeszkadzała" redaktor Anna Sojka z Radio Katowice, w środę 24 stycznia po godzinie 16:30 będzie można wysłuchać jej reportażu pod tytułem "Na Kruchym Lodzie".

Uśmiech na twarzach uczestników połączony z pierwszymi objawami hipotermii daje nam poczucie, że przekazaliśmy ważną wiedzę, która miejmy nadzieję nikomu z uczestników nigdy nie będzie potrzebna.

Dziękujemy za gościnę Yacht Club OPTY - na Śląsku nie ma lepszego gospodarza! Całość zajęć uwiecznili na fenomenalnych fotografiach niezawodni Artur Stanek i Grzegorz Markot. Zdjęcia możecie zobaczyć na naszym Facebooku.

Mamy nadzieję, że zbliżające się Centralne Specjalistyczne Szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego w najbliższą niedzielę odbędzie się planowo. Prosimy śledzić stronę Śląskie WOPR.

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy wytwałości. Stopy lodu pod raczkami!댓글


bottom of page