Oddział Miejski w okresie wiosna - jesień prowadzi szkolenia przygotowujące do egzaminu na patent STERNIKA MOTOROWODNEGO. 
Patent sternika motorowodnego jest obowiązkowym dokumentem do prowadzenia łodzi i skuterów motorowodnych z napędem o mocy powyżej 15 KM. Uprawnia do żeglugi na wodach śródlądowych oraz na wodach morskich do 2 mil od brzegu na jednostkach motorowych do 12 metrów długości z silnikiem bez ograniczenia mocy. Jest to uprawnienie (zgodnie z wyjaśnieniem MSW) przydatne w ratownictwie wodnym. 
Jesteśmy Ośrodkiem Szkoleniowym i Egzaminacyjnym Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego w którym zostaniesz przeszkolony przez fachową kadrę nie tylko w zakresie wymaganym przy egzaminie państwowym na stopień sternika motorowodnego, ale również w tematyce zastosowania łodzi motorowych i skuterów podczas akcji ratowniczych, która wynika z naszego wieloletniego doświadczenia. Zajęcia praktyczne odbywają się indywidualnie i nie mają ram czasowych - szkolenie zakończy się, gdy będziesz gotów samodzielnie bezpiecznie pływać.
NAJBLIŻSZE SZKOLENIE - 16 WRZEŚNIA 2019 (ZAPISY DO 14 WRZEŚNIA). ZAPRASZAMY!
Prowadzimy również kursy doszkalające z tego zakresu oraz  kurs na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających.
Jeśli jesteś zainteresowany - skontaktuj się z nami:
509 - 233 - 165 / katowice@slaskiewopr.pl