top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraWOPR Katowice

Reportaż Radia Katowice "Dopóki zdrów będę..."

Naszym szkoleniom zawsze z zaciekawieniem przygląda się wiele osób, przyjrzała mu się również redaktor Anna Sojka z Polskiego Radia w Katowicach.

 


W ubiegłym roku życie w wodzie straciło 545 Polaków. Większość z nich w miejscach, w których pływać w ogóle nie powinni. Mimo akcji informacyjnych i szeroko zakrojonych kampanii społecznych wciąż igramy ze śmiercią.

Często też za nic mamy uwagi i polecenia ratowników, dla których przecież własne nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. To właśnie oni są z nami przez cały rok na pływalniach i w aqua parkach, a latem na kąpieliskach, nad jeziorami i na plażach. Czujni, gotowi w każdej chwili zareagować, dobrze wyszkoleni. 

Katowicki oddział WOPR zakończył właśnie szkolenie nowych ratowników. Za sobą mają wiele godzin spędzonych w wodzie, na wodzie i pod wodą. Była krew, był pot, zdarzały się i łzy. Teraz będą mogli sprawdzić się w służbie dla nas wszystkich. O tym, co to znaczy być ratownikiem WOPR, posłuchamy w reportażu Anny Sojki, "Dopóki zdrów będę..."
Comentarios


bottom of page