top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraWOPR Katowice

WZNOWIENIE SZKOLEŃ RATOWNICZYCH

Drodzy kursanci,


Bardzo cieszymy się mogąc poinformować Was, że Komisja Szkoleniowa Oddziału Miejskiego WOPR w Katowicach podjęła decyzję o wznowieniu szkoleń. W związku z obecną wokół nas sytuacją epidemiczną jesteśmy zobligowani do zachowania wysokich standardów ochrony sanitarnej.

 

Zajęcia przewidujemy WYŁĄCZNIE na terenie otwartym - bazie Oddziału WOPR Katowice nad Zalewem Dziećkowice (ul. Leonida Teligi 2 w Chełmie Śląskim). Dla każdej osoby, która podjęła szkolenie proponujemy odmienne elementy:


Dla kursu "stary RW" - szkolenie rozpoczęte jesienią 2019 - umożliwiamy Wam dokończenie szkolenia oraz podejście do egzaminu na stopień RATOWNIKA WODNEGO. Wymagać to będzie jednak od Was zaangażowania. Pozostały Wam jedynie zajęcia na wodach otwartych, przygotowanie do egzaminu teoretycznego w ramach pracy własnej na podstawie przekazanego materiału szkoleniowego. Co ważne, przepisy uprawniają nas do przeprowadzenia całości egzaminu na wodach otwartych.


Dla kursu "nowy RW" - szkolenie rozpoczęte wiosną 2020 - osoby, które kontynuują szkolenie po zakończonym pozytywnie egzaminie MRW w roku 2020 dajemy Wam możliwość podjęcia decyzji o podejściu do egzaminu na stopień RATOWNIKA WODNEGO (prowadzone przez nas szkolenie na stopień MRW stanowi około 80% wymagań dla szkolenia RW - braki jesteśmy w stanie "nadrobić" na wodach otwartych). Prosimy o przemyślenie decyzji. Osobom, które nie kontynuują szkolenia proponujemy zajęcia na wodach otwartych oraz kontynuację szkolenia od września (przy braku kolejnych zmian epidemicznych).


Dla kursów MRW - wszystkim proponujemy zajęcia na wodach otwartych oraz dla osób po zdanym egzaminie praktycznym podejście do egzaminu teoretycznego (przygotowanie do egzaminu teoretycznego w ramach pracy własnej na podstawie przekazanego materiału szkoleniowego) co "zamknie" Wasze szkolenie. "Nowy" kurs będzie będzie mieć zajęcia na pływalni od września (przy braku kolejnych zmian epidemicznych).

 

Plan zajęć na wodach otwartych: Szkolenie "stary RW":

Piątek 12.06, godzina 10:00

Sobota 13.06, godzina 10:00

Niedziela 14.06, godzina 10:00


Szkolenie "nowy RW":

Piątek 12.06, godzina 11:00

Sobota 13.06, godzina 11:00

Niedziela 14.06, godzina 11:00

Szkolenia MRW:

Piątek 12.06, godzina 12:00

Sobota 13.06, godzina 12:00

Niedziela 14.06, godzina 12:00


Wszystkie grupy będą podzielone na kolejne podgrupy zapewniając zasady bezpieczeństwa. Wszystkie osoby szkolone zobowiązane są do zasłaniania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości około 1,5 m od pozostałych uczestników.


Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową: szkolenia.wopr.katowice@gmail.comComentários


bottom of page