top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraWOPR Katowice

KONFERENCJA ORAZ ĆWICZENIA - DZIEĆKOWICE

W ubiegły czwartek Zalew Dziećkowice stał się miejscem spotkania naukowców zajmujących się problematyką ratownictwa, był to element sesji wyjazdowej Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Zarządzanie kryzysowe – ochrona ludności – ratownictwo”.


Nasi ratownicy przedstawili metody i techniki ratownictwa wodnego, pokazowe akcje ratownicze. Yacht Club Opty oraz naszą bazę odwiedzili m.in. naukowcy oraz oficerowie Wojskowej Akademii Technicznej w Warwszawie, naukowcy Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęciumiu, Akademii Pomorskiej w Słupsku. Gościliśmy również Prezesa Zarządu Śląskiego WOPR instruktora Wiktora Zajączkowskiego oraz byłego Prezesa Zarządu Głównego WOPR prof. Jerzego Telaka.


Nie ukrywamy, że takie grono odbiorców pokazów było elementem wysoce stresogennym, mimo to cieszymy się, że wszystkie zaprezentowane elementy cieszyły się pozytywnym odbiorem.


Wykorzystując możliwości oraz pogodę po pokazach wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadziliśmy ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego - funkcjonariusze ślaskiego garnizonu zostali wyposażeni w kilkanaście nowych łodzi, które zostały przystosowane do działań w ratownictwie. Dzięki takiej współpracy możemy jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą.


Zapraszamy na strony internetowe, gdzie można więcej dowiedzieć się o wydarzeniach:


Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie a wszystkich gości zapraszamy ponownie.

Poniżej fotorelacja z wydarzeń.


Fotorelacja z pokazów w trakcie konferencji - autorem jest Agnieszka Kościelnik, której dziękujemy za udostępnienie zdjęć


oraz fotorelacja z wspólnych ćwiczeń z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach:

Comments


bottom of page