top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraWOPR Katowice

Egzaminy

15 czerwca członkowie naszego oddziału przez cały dzień stawiali czoła egzaminom na stopnie organizacyjne Młodszego Ratownika WOPR, Ratownika WOPR oraz egzaminom państwowym ratownika wodnego.

Na pływalni Pałacu Młodzieży wszyscy walczyli z czasem, zmęczeniem i ogromnym wysiłkiem. Miesiące szkoleń i przygotowań pokazały jednak, jak silnym materiałem jest nasze nastawienie i jak wiele nasz organizm jest w stanie zrobić.

Niemałym wyzwaniem okazały się również testy wiedzy teoretycznej, która jest niemniej istotna w pracy dobrego ratownika. Wiele pytań wymagało wytężonego myślenia ale zgodnie ze słowami naszego instruktora Jarka Zwierzyny "ratownik musi myśleć, ratownik musi myśleć za tych, którzy nie myślą" adepci nie polegli.

Na Bazie oddziału nad zalewem Dziećkowice przyszli ratownicy byli dalej egzaminowani w takich warunkach, w jakich będą wkrótce pracować - potęgowane zmęczenie, upał oraz kolejny wysiłek.

Wszystkim, którzy przeszli przez sito egzaminacyjne z wynikami pozytywnymi serdecznie gratulujemy, jesteśmy z Was dumni. Pragniemy również podziękować ludziom, którzy przekazali Wam ogrom wiedzy - Jarkowi Zwierzynie oraz asystentom.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page