top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraWOPR Katowice

DRUŻYNOWY PUCHAR KATOWIC W PŁYWANIU Z ELEMENTAMI RATOWNICTWA WODNEGO


Takiej imprezy jeszcze nigdy nie organizowaliśmy. W środę, 12 lutego na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach vice prezydent Katowic Waldemar Bojarun oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Sławomir Witek oficjalnie otworzyli I Drużynowy Puchar Katowic w Pływaniu z elementami Ratownictwa Wodnego.

Pomysłodawcą imprezy jest dyrektor szkoły podstawowej nr 11 Tomasz Huk, który prywatnie jest ratownikiem naszego oddziału. Widząc potrzeby swoich wychowanków oraz nasze możliwości doszło do połączenia sił. Wszyscy wiemy, że to od naszej pracy zależy ukształtowanie młodych ludzi, ich bezpieczeństwo oraz przyszłe, dorosłe decyzje.

Klasyczne konkurencje w ratownictwie sportowym to przykładowo Super Ratownik 200 metrów, ratowanie manekina w płetwach czy sztafety na plaży - trudno sobie wyobrazić jednak ośmiolatków w sztafecie. Naszą odpowiedzią były konkurencje takie jak łowienie piłek, formy zabaw z manekinami. Młodych adeptów sztuki ratownictwa nie ominął jednak fantom i tak ważny trening RKO.

Zawody pływackie dla klas 1-3 szkół podstawowych to żadna nowość, jednak nie łatwo znaleźć dodatek w postaci "elementów ratownictwa wodnego", wierzymy, że nam się udało.

Uśmiech na twarzy to jedno - mamy nadzieję, że to ważniejsze czyli pewna wiedza i nawyki pozostaną na dużo dłużej. Widząc zapał z jakim zawodnicy podchodzili do kolejnych zadań jesteśmy spokojni o przyszłą kadrę ratowniczą, która będzie dbać o bezpieczeństwo nad wodą.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym ratownikom naszego oddziału: Jolancie Mendera -Wójcik, Mirce Zwierzynie, Natalii Palce, Krzysztofowi Wójcikowi, Jarkowi Zwierzynie, Dawidowi Bieszczadowi oraz Damianowi Łagodzkiemu za zdjęcia.

Największe podziękowania i gratulacje kierujemy jednak do Tomka Huka - świetna robota, naprawdę dobrze, że mamy tak pełnych pasji ludzi w zespole.


コメント


bottom of page