PODSUMOWANIE 2018

Koniec roku to czas podsumowań. Dla naszego Oddziału był to rok pełen wyzwań, nowych kierunków i wielu trudów, ale od początku. Rok 2018:

Uczestniczyliśmy w 7 imprezach charytatywnych, zabezpieczyliśmy 10 imprez na wodzie (w tym 3 o podwyższonym ryzyku), przeprowadziliśmy 15 dużych pokazów i prelekcji, poprowadziliśmy 14 szkoleń z zakresu ratownictwa w tym 4 z ratownictwa lodowego i aż sześć z ratownictwa specjalistycznego (z użyciem technik linowych, specjalistycznego sprzętu). Nasi ratownicy podjęli ponad 200 akcji i interwencji w trakcie sezonu letniego.

W roku 2018 „oddaliśmy” 54 nowych ratowników, nasza zawodniczka Julia Kozerska zdobyła mistrzostwo świata w freedivingu (statyka), a nasz ratownik Klaudiusz Matura na 52 Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym pobił rekord świata w kategorii 100 m ratowanie w płetwach.

Sekcja Psów Ratowniczych w 2018 roku powiększyła się o kilka czworonożnych ratowników, współdziałała i współtworzyła imprezy i akcje Oddziału. Jednocześnie zorganizowała i przeprowadziła kolejne już Mistrzostwa Polski o Puchar Górnego Śląska.

Nasza kadra prowadziła zajęcia dla przyszłych ratowników przez blisko 300 godzin. Napisali też kilka publikacji dotyczących ratownictwa. Występowali w mediach niezliczoną ilość razy.

Najważniejszym, a zarazem najsmutniejszym momentem w tym roku było pożegnanie naszego przyjaciela, Piotrek Leśniak był wspaniałym człowiekiem i teraz wiemy, że są ludzie niezastąpieni.

Rok 2018 za nami. 2019 otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Czy skorzystamy? Oczywiście! Uważamy jednak, że najważniejsze jest to, że robimy to co kochamy. Jesteśmy grupą przyjaciół a nasza praca jest pełna pasji. Bawimy się, uczymy, pomagamy i ratujemy!

2019, jesteśmy gotowi!

Prezes Krzysztof Wójcik 
wraz z całym Zarządem

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.